Најубавата декорација на кој било дом: Каде да се постави и како да се уреди полица за книги

3 мај, 2020
полица

Без разлика дали вашиот стан е мал или голем, без разлика дали имате многу празен простор или минимален, сигурно има простор во секој дом за најубаваta внатрешна декорација – полица со книги.

Оваа полица треба да биде избрана според бројот на книги што ги поседувате наместо празниот простор, но можете да ја поставите каде и да посакате – од дневната соба и спалната соба, до ходникот или просторот под скалите, ќе изгледа одлично секаде!

View this post on Instagram

Have you ever wanted/tried to learn any kind of martial arts??? . I have always thought karate was amazing (I grew up watching the karate kid) so I would love to learn it but I’ve never tried. Maybe one day I will ☺️. . Today I’m featuring Let’s Go Taekwondo by @aramkimart! This companion to No Kimchi for Me emphasizes self-confidence, determination, and the value of family. Backmatter about taekwondo, including some Korean vocabulary, is included. . Thank you to @holidayhousebks for sending me a copy of the book and teaming up with me for a great giveaway! Check out how to enter below: . GIVEAWAY Enter to win a finished copy of Let's go to Taekwondo! – follow me, @holidayhousebks @AramKimArt and @storygramkids – tag a friend you think will be interested For EXTRA entry – visit @shejustlovesbooks account tomorrow and repeat these steps RULES – Giveaway will end May 4th at midnight EST – US Only – not affiliated with Instagram -must be 18 or have parents permission -must be a public account so I can verify entries . . . . . HASHTAGS #LetsGoToTaekwondoTour #LetsGoToTaekwondo #AramKim #holidayhousebks #storygramkids #bookshelves #shelfie #bookshelf #bookshelfie #bookstack #bookhoarder #bookstagram #bookstagrammer #booknookstagram #booksofinstagram #homedesign #booknerdigans #lifestyle #bookphotography #librariesofinstagram #bookshelfie #library #bookphotography #totalbooknerd #homelibrary #mybookishfeatures #bibliophile #booklove #bookishfeatures #homedecor

A post shared by 🇺🇸Bridget🇺🇸 (@darkfaerietales_) on

Погледнете ја нашата галерија, најдете инспирација и фрлете се на работа – можете сами да направите полица за книги…

Само треба да ја вклучите имагинацијата и креативноста, и едно е сигурно – ќе изгледа одлично!