Неколку вреќички дрога пронајдени кај еден од чуварите на кралицата Елизабета

2 август, 2020
сдсдсдсдсдсдсд


Еден чувар на „Колдстрим“ беше уапсен во вторникот и беше отстранет од должноста додека истрагата продолжува, а тој наводно со себе имал девет вреќички кокаин и кетамин.

Што ќе се случи кога кралицата Елизабета II ќе почине?


„Можеме само да потврдиме дека еден од членовите на „ Голдорската гарда “е уапсен. Би било несоодветно да се даваат други детали“, се вели во извештајот на полицијата. Гардата „Колдстрим“ е најстарата единица во британската армија, а тие го имаат прекарот „Бели лилјани“. Членовите на таа единица учествуваат во сите церемонии, а особено во смените на чуварите пред Бакингамската палата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris