Новата врска на „немилосрдната уредничка“ Ана Винтур по повеќе од 20 години брак

4 ноември, 2020
o_15196516_1024


По повеќе од 20 години брак, славната модна уредничка го остави милионерот Шелби Брајан кој се врати кај неговата поранешна сопруга, а таа утеха најде во друштво на британскиот актер Бил Ниги, ѕвездата на филмот ‘Love actually’ …

На почетокот на нејзината кариера, додека сè уште откриваше ситници од нејзиниот приватен живот, Ана Винтур (70) раскажа како како девојче страдаше долго време за еден млад човек кој ја остави без никакво објаснување по неколку недели врска. Тоа беше прв и последен пат уредничката на американски Вог да пушти солза од љубов, па минатата недела го испрати нејзиниот втор сопруг Шелби Брајан (74), американски бизнисмен со кој помина 21 година.

Деталите за бракоразводната парница на поранешните партнери кои се венчаа во 2004 година, по пет години врска, сè уште не се познати, но јасно е дека причината за нивното разделување е взаемно неверство. Ана Винтур во последните години не криеше дека најголема поддршка во животот и е актерот Бил Ниги, а јавна тајна е дека милионерот Брајан се врати во прегратките на својата втора сопруга Кетрин во 2015 година, која ја остави поради Ана.

View this post on Instagram

▫️Safer: “You made yourself the personification of Vogue. I mean, look at you. Not a hair out of place. Do you feel that that's your mission in life? To appear perfect?" Safer asked. . ▫️Wintour: "It's very important to me that I look good when I go out publicly. I like looking at my clothes rack in the morning and deciding what to pick out. I enjoy fashion. Morley I mean, I wouldn't be in this job if I didn't," she explained. Asked why she often dons her large, trademark sunglasses, Wintour told Safer, "Well, they're seriously useful. I mean, I can sit in a show, and if I'm bored out of my mind, nobody will notice. And if I'm enjoying it, nobody will notice. So, I think at this point they've become, you know, really armor." (Source-cbsnews.com✔️) . . #annawintour

A post shared by Anna Wintour (@wintourworld) on


Упатените тврдат дека Ана едвај чекала да го извади венчалниот прстен и со тоа да ја раскине последната врска со човекот за кого поранешниот американски претседател Бил Клинтон некогаш ја озборувал. Татко на четири деца, кој се ожени двапати пред неа, Винтур се запозна во 1997 година, на добротворен бал за балетот во Њујорк. Иако во тоа време и двајцата беа во брак, сведоците на кобната средба велат дека модната кралица, позната по својата воздржаност и студенило, се однесувала како заљубена тинејџерка цела вечер. „Тие не ги тргнаа очите едни од други, иако Шелби беше придружуван од неговата сопруга“, рекоа многумина. Нивното однесување со месеци беше најголемиот скандал меѓу социјалниот крем во Њујорк.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi