Откриен човекот кого Дијана го нарекла „најголема љубов во нејзиниот живот“

24 ноември, 2020
princeza-Diana


Во четвртата сезона од серијата „Круна“ на Нетфликс, која го прикажува животот на британското кралско семејство, принцезата Ана се соочува со принцезата Дајана и ја обвинува за изневерување на нејзиниот сопруг, принцот Чарлс, со нејзиниот телохранител, а Дијана и рекла дека е вистина и тој е најголемата љубовта што ја имала во нејзиниот живот “и како таа беше скршена од неговата смрт во 1987 година во несреќа на мотор, пишува oprahmag.com. Овој заговор беше заснован на настани што навистина се случија, а телохранителот во кој се вљуби принцезата Дијана веднаш стапи на должноста во 1985 година, се викаше Бери Манаки.


Откако решија да живеат одделно во 1992 година, принцот Чарлс и принцезата Дајана и двајцата признаа дека имале вонбрачна врска. Сепак, од сите врски на Дијана, се чини дека врската со Бери беше најдлабока. На приватните снимки на Дајана објавени по нејзината смрт во 1997 година, принцезата ја опиша својата врска со неименуван телохранител кого го нарече „најголема љубов во нејзиниот живот“ и во која рече дека е „длабоко вљубена и подготвена да побегне со него во нов живот, и тој исто така рече дека би било добра идеја ‘. Иако не го спомна неговото име на снимката, таа рече дека го запознала кога имала 24 години, што се совпаѓа со времето на неговото пристигнување како телохранител и дека тој починал во несреќа на мотор, па нема сомнеж дека зборувала за Бери.

Princeza Diana
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi