Погледнете ги неверојатните вили на славните: Најскапата е 43.000 000 долари

12 септември, 2020
luksuzna-vila-830x0

Познатите холивудски sвезди не се штедат кога станува збор за недвижен имот, па затоа издвоија стотици милиони долари за уживање во огромни палати.

Познатите холивудски актери и пејачи сакаат да уживаат во луксузни одморалишта, јахти и ресторани, но најмногу сакаат да купуваат многу скапи и луксузни недвижнини. Погледнете некои од најскапите вили кои станаа сопственост на овие познати личности.

Џенифер Лопез и Алекс Родригез

Латино дивата и американската пејачка Џенифер Лопез (51) и нејзиниот вереник Алекс Родригез (45) купија луксузна вила на островот Стар во Мајами за 40 милиони долари.

Среќната двојка купи палата со базен без работ и винска соба, која има 12 бањи и луксузна куќа за гости. Луксузната куќа има 86 хектари земја и 10 спални соби, се простира на 3.716 квадратни метри и има прекрасен поглед на панорамата во Мајами.

Принцот Хари и Меган Маркл

Принцот Хари (35) и Меган Маркл (39) купија вила од 18.000 м2, која има 5,4 хектари земја во Монтесит, Калифорнија. Вилата е оддалечена околу 140 километри од Лос Анџелес, и тие не се единствените познати личности во нивната околина.

Некои од нивните славни соседи се водителки Опра Винфри и Елен Деџенерис, актерот Роб Лоу и режисерот Џеорџ Лукас.

Хари и Меган, наводно, добиле добра понуда, со оглед на тоа што имотот претходно бил продаден за 29 милиони долари, а тие го купиле за 14.650.000 американски долари.

Вилата изгледа како палата со 9 спални и 16 бањи, има голем базен, кино, теретана, спа центар, библиотека, канцеларија, визба за вино, кујна направена во уметнички стил, простории за игри и забава, тениско игралиште, гаража за пет автомобили и голема игралиште каде принцот Арчи ќе може да игра со часови.

Кендал Џенер

Американската манекенка Кендал Џенер (24) неодамна купи луксузна вила во Малибу, за што искешира 10.000.000 долари!

Вилата има јасно обележани паркинг места за 8 автомобили, огромен базен, двор, многу зеленило. Можете исто така да видите голема тераса пред куќата, а планот е да го декорирате ентериерот според нејзиниот вкус.

Кендал изгледа уморна од престојот во изнајмена куќа во Малибу, во која уживаше пред неколку дена со семејството и пријателите, па го купи својот дом.

Џон Бон Џови

Фронтменот на групата „Бон Џови“ купи вила во Палм Бич, а целата трансакција чинеше неверојатни 43 милиони долари.

Вилата на Џон Бон Џови има поглед кон океан, седум спални соби и исто толку бањи. Внатре има прекрасна трпезарија, голема уредна кујна, просторија за обука, лифт, како и винарска визба со контрола на температурата.

Мишел Фајфер

Легендарната холивудска актерка Мишел Фајфер (61) на 17 јануари годинава купи нов имот и вила во Пацифичките палисади во елитниот дел на Лос Анџелес на океанот, кои во моментов ги реновира.

Актерката, трикратна номинирана за Оскар, купила имот во 10.300 квадратни метри во медитерански стил со нејзиниот втор сопруг Дејвид Е. Кели за 22,5 милиони долари.

Карди Би

Американскиот рапер Карди Би (27) и нејзиниот сопруг и раперот Офсет (28) на социјалните мрежи се пофалија со својот нов дом во Атланта што го купија.

Карди Би може да се пофали со кујна, спални соби со дури седум, четири бањи, двор, базен и гаража. Вилата наводно има визба за вино, но и колекција пиштоли, а цената на оваа луксузна вила е 5,7 милиони долари.

Алиша Кис

Пејачката Алиша Кис (38) беше третирана во нова куќа во Калифорнија, која ја купи за 20,8 милиони долари. Позната како „Razor House“, оваа вила се продаваше во август 2018 година по цена од 30 милиони долари.

Вилата има 1072,5 квадратни метри, има шест соби и шест бањи. Во него преовладува стаклото, а погледот од вилата и од терасата е од непроценлива важност. Се протега до океанот, а вилата е опкружена со зеленило.

Врба Смит

Ќерката на Вил Смит, Вилоу Смит (19) купи вила во Малибу за 3,1 милиони долари.

Имено, тинејџерот купил имот што се наоѓал на врвот на приватна улица со волшебен поглед на Тихиот океан. На имотот нема базен, но има голема надворешна тераса за јадење со поглед на птичјиот поглед кон океанот.

Вилата има 278 м2 и високи прозорци од подот до таванот, светла покуќнина, четири спални соби, дневна соба со камин и бања со парна туш.

Џастин и Хејли Бибер

Пејачот Џастин Бибер (26) и неговата сопруга Хејли Бибер (23) купија замок во Беверли Хилс за 25,8 милиони долари.

Иако претходниот имот го купија пред само 18 месеци, славниот канадски пејач и неговата сопруга станаа сопственици на друг луксузен имот.

Сместено е на планина над Беверли Хилс, а многу познати луѓе живеат на овие простори, како Софија Вергара, Дензел Вашингтон, Силвестер Сталоне, Еди Марфи и други.

Имотот се простира на 2,5 хектари и вилата има 1.020 м2, 7 спални соби и 10 бањи. Куќата има дневна соба со црно огниште, библиотека, модерна кујна, спа центар, теретана, кино, базен, тениско игралиште, а овој млад пар ќе ужива во сето тоа.

Покрај славните кои купуваа скапи недвижнини, има и такви кои изнајмуваат прескапи вили само за да уживаат на другата страна на светот на одреден период.

Меѓу нив се и пејачките Мадона и Ријана, кои изнајмија ултра луксузни и пространи палати за неколку месеци.

62-годишната Мадона изнајмила куќа во Беверли Хилс за 120.000 долари месечно за да се изолира за време на пандемијата на вирусот корона, додека нејзината колешка Ријана (34) уживала во огромна крајбрежна вила во Хемптонс за 415.000 американски долари месечно.

Која вила на славни личности ви се допаѓа најмногу?