Погледнете ја вилата од 6 милиони евра каде семејство Џоковиќ беа изолирани

31 мај, 2020
Capture

Новак Џоковиќ ја помина изолацијата со семејството во Шпанија. Иако и тој и Јелена честопати се појавуваа на социјалните мрежи, сепак многу малку покажуваа од луксузната вила во која биле сместени.

Новак Џоковиќ ја помина изолацијата со семејството во Шпанија. Иако и тој и Јелена честопати се појавуваа на социјалните мрежи, сепак многу малку покажуваа од луксузната вила во која биле сместени.

Луксузната модерна Вила Ла Перла Бланка се наоѓа во Сиера Бланка, најпрестижната резиденцијална област во Марбела и има прекрасен поглед кон морето. Имотот вклучува објекти за забава, тениско игралиште, голем базен во градината, кино сала, соба за игри со билијард маса, теретана, сауна, џакузи, бар и скара.

Вилата има девет спални соби и десет бањи. Цената на оваа зграда е околу 6 милиони евра.

Вилата беше објавена на Твитер, а корисниците коментираа дека содржи се што е потребно за Џоковиќ да остане фит.