Познати милионерки без шминка: Некои, буквално, изгледаат како бездомници

23 ноември, 2020
glavna

Познатите холивудски дами отсекогаш биле препознатливи по тоа што на сцената секогаш изгледаат беспрекорно убави и без маани, но кога папараците ги фотографираат неподготвени и без шминка, тие често изгледаат непрепознатливо, па дури и „обично“.

Имено, шминката во денешно време може да направи една личност целосно да се трансформира, а обожавателите сепак тврдат дека најголема промена се забележува кај ријалити ѕвездата Кајли Џенер и раперката Карди Б.


Најголемите sвезди никогаш предходно не се појавиле без шминка и елегантна облека, но новите трендови на социјалните мрежи диктираат поинаква ситуација, па сега тие се повеќе се движат во поприродно издание и без убави комбинации на облека.

Иако некои дами изгледаат многу подеднакво убаво во природното издание како на црвениот тепих, други изгледаат, како што велат фановите – како „бездомници“.

Во галеријата подолу, погледнете ги фотографиите на Кајли Џенер, Џенифер Лопез, Сандра Булок, Хајли Бери, Тајра Бенкс, Ријана, Карди Би и Мадона без шминка и напишете во коментарите кој изгледа најубаво, а кој „морничаво“ без шминка.