Режисерот Квентин Тарантино ќе го претвори својот филм „Once Upon A Time…In Hollywood“ во книга

20 ноември, 2020
o_15331278_1024

Оскаровецот Квентин Тарантино потпиша договор со Харпер, дел од „Харпер Колинс“, за да напише две книги, едната базирана на неговиот сопствен филм „Беше еднаш во Холивуд“, голем хит со кој освои десет Оскари минатата година. Таа книга треба да излезе следното лето и ќе понуди „свежо, разиграно и шокантно заминување од филмот“ и подлабоко истражување на ликовите и нивниот свет.

Втората книга на Тарантино нема да биде фикција, „Кино шпекулации“, според најавите на Харпер, ќе биде длабоко нуркање во филмови од 1970-тите, а датумот на објавување сè уште не е познат. Во „Еднаш одамна во Холивуд“, главни sвезди беа Леонардо ди Каприо и Бред Пит, кој освои Оскар за најдобра споредна машка улога за улогата на двоен лик за ликот на Лео.

Заплетот на филмот е сместен во Лос Анџелес во 1969 година во времето на убиствата извршени од следбениците на Чарлс Менсон. Во големата екипа беа и Маргот Роби, Емил Хирш, Ал Пачино, Дакота Фанинг, Брус Дерн, покојниот Лук Пери, Демијан Луис, Курт Расел, Мајкл Медсен … 57-годишникот еднаш рече дека ќе се повлече кога ќе сними десет филмови, „Еднаш одамна во Холивуд“ беше деветти, пишувањето долго време беше неговиот план за транзиција, а неговата намера е да напише и претстави.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi