Што сте во хороскоп? Ние ќе ви дадеме предлог хоби по идеа на астролозите

6 април, 2020
Naslovna

Знаеме, веќе имате многу совети за хоби во карантин. Нацртајте го ова, вежбајте, започнете да учите руски. Но, кое хоби би било најсоодветно за вашиот хороскопски знак? Откријте го одговорот во текстот.

Веројатно никој на почетокот не можел да претпостави што ќе значи карантин за сите нас. За една добра недела, дури и не можевме да смислиме што се случуваше со нас, и никој не помисли дека ќе трае ова долго.

Пред две или три недели, сите започнавме да сугерираме дека конечно ќе ги прочитате сите оние книги што ги чувате на полиците, ќе преземете апликации за вежбање и ќе започнете да учите странски јазик. Она што многумина не го сфаќаат е фактот дека луѓето не престанале да работат, туку само целиот ден го поминуваат дома, а со самото тоа немаат одвишок дополнително време.

Вистинскиот проблем е што доаѓа топлото време, ситуацијата нè фрла во очај, и не сакаме тоа да изгледа така секој ден.

Затоа најдовме неколку, малку поинакви совети од астролози кои ве советуваат што да правите во вашето слободно време, а во исто време можеме да ја подобриме вашата креативност, техничка писменост, фитнес и слично.

Овен

Физичка активност, нов јазик или инструмент

Бик

Совладајте нови рецепти од вашите омилени светски познати кувари

Близнаци

Започнете виртуелен книжевен клуб.

Рак

Во паузите засадете свој зачин и гледајте долги филмови за кои не сте имале време

Лав

Време е  за работа на самите вас

Девица

Разбудете го детето во вас

Вага

Малите поправки во вашиот дом ве повикуваат

Шкорпија

Рекреирајте ја семејната историја

Стрелец

Напишете ги стиховите од вашата душа

Јарец

Научете ги другите како да штедат пари поефикасно

Водолија

Време е за туторијали за разубавување.

Риби

Кампување под звездите, но всушност под таванот.