Сите знаеја дека е геј, а тој ја ожени Рената: Еве како изгледаше првиот брак на Елтон Џон! (ФОТО)

28 јули, 2020
elton

Сите знаеме за среќниот геј брак на Елтон Џон и Дејвид Фурниш, но пред него, славниот музичар беше во брак со Рената Блауел. Двојката се запознала на почетокот на 1983 година во Лондон. Рената работеше како техничар за звук, па се запозна со Елтон кој штотуку го завршуваше неговиот албум „Too Low“. Додека Елтон беше ексцентричен, Рената беше смирена. Се чини дека му се допадна на музичарот.

Помалку од една година откако се запознаа, на 10 февруари 1984 година, додека вечераа, Елтон ја побара Рената. Таа се согласи веднаш, а свадбата се случи три дена по свршувачката.

Пријателите биле шокирани, со оглед дека Елтон јавно кажал во 1976 година дека е бисексуалец, и сите беа убедени дека е геј. Неговиот близок пријател подоцна рече дека свадбата покажала колку е силна желбата на Елтон да основа семејство. Мајката на Елтон, Шила, рече дека на младенците ќе им подари детска количка.

Четири години подоцна, во ноември 1988 година, парот се разведе. Рената практично исчезна од очите на јавноста, и од тогаш никогаш не зборувала за нејзиниот брак со музичар. Кога разводот стана познат, Рената тврдеше дека таа и Елтон се разведоа спогодбено и дека имаат намера да останат најдобри пријатели.

Во тие години Елтон се бореше со зависноста од дрога и алкохол, а во едно интервју во 2008 г. ги коментираше бракот и зависноста: „Наркозавидецот размислува вака: Имав доволно момци и тоа не ме запре, па сега ќе се омажам за жена која ќе промени сè. И јас ја сакав Рената. Таа е одлична девојка. Јас навистина ја сакав. Но, знаете … „Тоа е една од работите што најмногу жалам за мојот живот, што ја повредив!“


Непосредно по разводот, Елтон призна во магазинот „Ролинг Стоунс“ дека е геј, а не бисексуалец. Во 2014 година, тој се ожени со својот долгогодишен партнер Дејвид, со кого има два сина: Захарија (2010) и Илија (2013). Во текот на 2017 година, за поддршка на истополовите бракови, Елтон го објави следново на својата страница на Инстаграм: „Пред многу години, ја одбрав Австралија да се омажам за убава жена, за која чувствувам толку многу восхит и љубов. Сакав повеќе од било што да бидам добар сопруг, но негирав кој сум навистина, што ја растажи сопругата и ми предизвика голема вина и жалење “.

Рената добила 5 милиони фунти за разводот, како и селската куќа што Елтон ја купил. Живееше осамена, а подоцна се врати во Германија за да се грижи за своите постари родители. Не се знае што таа сега работи.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi