Скандал ја тресе Британија! Уживал со проститутки, па и направил дете на најдобрата другарка на жена му

15 јуни, 2020
skandal

Фудбалерот на Манчестер Сити, Кајл Вокер повторно е во центарот на скандалот.

Тој прво крена прашина затоа што се забавуваше со проститутки среде изолација. Непослушниот Вокер и неговиот пријател поканиле две „пријателки на ноќта“ за да можат полесно да ја издржат изолацијата.

Овој скандал крена многу прашина на Островот и токму кога се смири, следуваше нов шок. Ени Килнер, жена со која Вокер е во врска девет години и со која има три сина, решила да го напушти својот “ валкан веш “ и да го исфрли на површина.

Таа знаеше дека Кајл понекогаш ја изневерува, но секогаш му простуваше. Меѓутоа, кога дозна за неговата долгогодишна афера со манекенката Лорин Гудман, таа полуде. Лорин беше нејзината најдобра пријателка и со години беше во тајна врска со Вокер.

Проблеми се појавија кога манекенката му рече на Вокер дека очекува бебе и дека тој е татко. Фудбалерот на англиската репрезентација мораше да признае сè на својата сопруга, а набргу после тоа мораше да бара нов стан. Овој пат Ени не му прости. Барем досега … Таа го нарече обична будала и призна дека стравувала од вакво сценарио.