Водителот на „Потера“ се ожени со својата братучедка, имаа ОТВОРЕН БРАК, а потоа таа му ја откри СУРОВАТА ВИСТИНА!(ФОТО)

25 септември, 2020
ВОДИТЕЛ

Пред две години, светот беше шокиран кога се дозна за водителот на британската верзија на емисијата „Потера“, Марк Лабет, кој се ожени со својата братучедка!

Животот пишува драми …

Пред две години, светот беше шокиран кога прочита за водителот на британската верзија на емисијата „Потера“, Марк Лабет.

 Не знаевме за тоа, не планиравме – рече тогаш Марк, а потоа невремето се смири и парот доби дете. Следната година домаќинот победи на натпреварот!

Неговата сопруга Кејт го изневери, а Лабет тогаш рече дека ќе се обиде да има отворен брак, за да може да ја спаси заедницата поради неговиот син. Сега изолацијата поради короната откри многу повеќе.

Кејт се гледа со скоро година и половина со друг маж, кој е 20 години помлад од нејзиниот сопруг Лабет. „Бевме нон-стоп заедно и тогаш сфатив дека таа има друг и дека се вљуби“, им рече водителот на пријателите, а потоа во една емисија призна дека тој „решил да се грижи за сè поради детето“.

– Немаше кавга, таа ми призна дека се заљубила во друг и што можам да направам? Да сториме сè за да го израдуваме нашето дете – рече помирувајќи Лабет.

Се пишува дека парот сè уште живее под ист покрив, и дека Кејт допрва треба да се исели од заедничкиот стан. И, Лабет наводно се пријавил во реалното шоу „Познатите одат на состанок“ со цел да најде нова девојка.