Иванка Трамп повикана во “Танц со ѕвездите“: На никого не му е јасно со што ќе се занимава сега

11 ноември, 2020
10b39f67-8f6b-4316-ace1-3a52ab671a9a


Ќерката на поранешниот претседател Доналд Трамп, Иванка Трамп, наскоро повеќе нема да има статус на советник на претседателот, а на многумина не им е јасно каква кариера ќе започне да гради сега. Според Гардијан, постојат неколку опции. Додека работеше како советник во Белата куќа, таа се фокусираше на образованието и економското зајакнување на жените и нивните семејства, како и на создавањето работни места и економскиот раст преку развој на работна сила, обука и претприемништво.

Пред тоа, таа го надгледуваше развојот на компанијата за недвижнини на нејзиниот татко, Организацијата Трамп, и имаше линија за облека. Таа исто така се појави како судија во градското собрание во реалното шоу на Трамп „The Apprentice“. Додека Иванка веројатно може да се врати во организацијата на Трамп, тоа можеби не е најстабилната работа за неа откако нејзиниот татко ќе ја напушти функцијата. Обвинителството на Окружниот Менхетен го стави Трамп под даночна истрага, повикувајќи се на јавни извештаи за криминално однесување во неговата организација.

Враќањето во светот на модата исто така се чини неверојатно. Истоимената марка на Иванка Трамп ја нема повеќе бидејќи таа го најави своето затворање во јули 2018 година за да се фокусира на работата на советување на претседателот.


„Иванка е член на семејството кое добива најмногу понуди, а исто така ја поканија на Танц со Sвездите“,се пишува. Сепак, за неа тоа би било привремено решение бидејќи, како што се тврди, сè уште е најзаинтересирана за политика.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi