Излегувате од дома и не знаете КАДЕ да ги скриете парите? Немојте никако на овие 7 места

8 август, 2020
pare

Ако сте загрижени дека крадци ќе провалат во вашата куќа додека не сте таму и ќе ве ограбат и ги земаат вашите пари, тогаш не постапувајте како повеќето други луѓе.

Тие ги кријат пари со надеж дека крадците нема да бидат толку интелигентни, секогаш на исти места.

Има дури 7 места кои натрапниците прво ќе ги проверат веднаш штом влезат во вашата куќа, затоа немојте да го криете таму.

Овие 7 места се:

– Под душекот

– Домашен сеф

– Пари во фиоки и шкафчиња

– Чанти и торби

– Корпи за перење (не можете да замислите колку луѓе чуваат пари таму)

– Зад сликата или под ламбата

– Во кутијата за колачиња

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris