Како изгледа кога Доналд Трамп ги пее големите поп-хитови

25 јули, 2020
Annotation 2020-07-25 152955

Доналд Трамп, сегашниот претседател на САД, веќе долго време се смета за еден од најомразените политичари во Холивуд. Не само што големите светски sвезди го вознемируваат, навредуваат и омаловажуваат на секој чекор – многумина се согласуваат дека има добри причини за тоа – туку и љубителите на пејачите прават клипови во кои се шегуваат за него.

Еден YouTuber, по име Ларс фон Ретривер, уредувал видео во кое ги претворил зборовите на Трамп во пеење на песната „Run to The Hills“ од познатиот бенд Iron Maiden. Овој клип доаѓа по неколку објавени видеа кои припаѓаат на серијалот  “Metal Tramp”.  

Сепак, интересно е што слични работи се случуваат со години, и дека ова не е изолиран случај, или изолирана серија во која Претседателот на Соединетите Држави ги „пее“ познатите хитови на одличните изведувачи.

Пред неколку години се појави насловна на планетарниот хит “Havana” на пејачката Камила Кабело – а нов автор е токму Доналд Трамп.

Мешавината на зборовите што тој ги кажа за време на изборната кампања во 2016 година беше комбинирана во едно видео за да се создаде илузија дека Трамп ги пее текстовите на споменатата песна.

Постои и обработка на големиот хит на тинејџерската starвезда Били Ајлиш. Сите видео клипови имаат едно заедничко нешто – Доналд Трамп, кој стои на говорницата и изговара, како што велат страсните љубители на поп-sвездите, комплетни глупости.

Песната “Bad guy” од споменатиот уметник сè уште се разликува од сите други – во ова видео, Трамп ги изговара зборовите на песната, изјавувајќи дека тој е „лошо момче“, што на оние што не го сакаат особено им се допаѓа.

Можете да видите како изгледаше во видеата погоре.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi