Канје на Твитер: Од Шекспир до навредување на Ким Кардашијан

30 јули, 2020
Annotation 2020-07-30 091139

Контроверзниот рапер Канје Вест е во центарот на скандал изминатата недела затоа што ја навредил својата сопруга Ким Кардашијан на Твитер, но и неговата свекрва Крис Џенер, нарекувајќи ги бели расисти. Среде неговата претседателска кандидатура и пред објавувањето на неговиот нов студиски албум, кој го објави скоро во исто време, Канје доби уште една титула – најзабавната личност на Твитер.

Во моментов, оваа социјална мрежа ја проширува „линијата“ на најзабавните, но во исто време и најконтроверзните твитови, со кои ги „бомбардираше“ своите следбеници во последните неколку години. Неговите обожаватели ископаа моменти во кои Канје се споредуваше со воздухот, Шекспир, Бог, најдобриот уметник и човек на планетата, но и моменти во кои тој шири разни теории на заговор, ги навредува своите колеги од музичката индустрија, го поддржувал, а потоа го навредил Доналд Трамп итн.

„Можеби не можам да бидам тенок и висоа, но ќе бидам задоволен да бидам најдобриот уметник на планетата“, стои во еден од твитовите.

„Именувајте личност која е исто толку влијателна како и јас? Така е, не можете. „Јас сум Шекспир, јас сум Томас Едисон, подобро ви е да го знаете тоа“, стои во друг твит.

„Дали некогаш сте помислиле дека сте заљубени и тогаш сфаќате дека дваесет минути само го гледате вашиот одраз во огледалото?“, се наведува во третиот твит.

„Ми треба соба полна со огледала за да бидам опкружен со победници“, гласи четвртиот.

„Посакувам да бегам на плажа и да си паднам во прегратка“, гласи четвртиот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi