Кардашијан со сопствен подкаст за правосудството во Америка

20 јуни, 2020
kim vest

Пред две години, Ким сметаше дека „ослободувањето“ на невините од затвор и донесувањето правда на системот е она што таа сакаше да го направи во иднина. Таа студира во адвокатска фирма во Сан Франциско, а би можела да стане адвокатка во 2022 година.

Ѕвездата на реалното шоу „Keeping Up With The Kardashians“, Ким Кардашијан Вест (39), започна да работи на подкаст што ќе зборува за теми за кривичната правда. Сè ќе биде достапно на Spotify, а од неодамна се водат преговори. Таа планира да ги здружи силите со телевизискиот продуцент Лори Ротшилд Ансалди; заедно тие ќе направат нов подкаст и ќе бидат домаќини на истиот.

Според странските медиуми, тие ќе се фокусираат на оние кои биле осудени по грешка. Пред неколку месеци, таа започна да работи на документарци врз основа на фер судење, кое го нарече „Kim Kardashian West: The Justice Project“.

Се работи за четворица затвореници кои, според нејзините верувања, по грешка завршиле зад решетки. Ким е мајка на четири деца и се надева дека ќе стане адвокатка во 2022 година. Таа го започна четиригодишното школување во адвокатска фирма во Сан Франциско. Пред две години, Ким сметаше дека „ослободувањето“ на невините од затвор или воведувањето правда во системот е нешто што сака да го следи во иднина.

Затоа, таа одлучи целото слободно време да го посвети на судството. Притоа, та всушност ги следи стапките на нејзиниот татко, адвокатот Роберт Кардашијан, кој го бранеше поранешниот американски фудбалер О.J Симпсон на суд во 1994 година,кој беше обвинет за убиство на неговата поранешна сопруга Никол Браун и нејзиниот тогашен пријател Рон Голдман.

  • Ќе бидеш како татко ти, мислам дека тој не би можел да биде посреќен затоа што го одбра тој пат – тоа беше само еден од коментарите на нејзините пријатели.