Карди Би ја бранеше Кајли Џенер по петицијата да ја отстрани милијардерката од видеото

10 август, 2020
cardi-b-megan-thee-stallion-3-830x0

Американскиот рапер Карди Би (27) ја бранеше својата одлука да ја вклучи реалити ѕвездата и влијателна Кајли џенер (22) во своето музичко видео за песната „WAP“, која неодамна ја објави на сите музички платформи.

Откако беше објавено музичкото видео, многу обожаватели изразија впечатоци и мислења дека Кајли се наоѓа во видеото на славната раперка.

Имено, тие ја споредија Кајли и американската пејачка Нормани, кој исто така е во видеото, па затоа направија разлика помеѓу нивните улоги во видеото.

Некои дури напишаа и петиција да ја отстранат Кајли од видеото, па затоа коментираа:

  • Нормани направи сè во видеото, Кајли само прошета и ја отвори вратата. Ако тоа не е индикација дека „црната жена“ треба да направи најмногу работи …

И, тогаш Карди Би одговори на негативниот коментар без влакна на нејзиниот јазик и ја бранеше својата пријателка:

  • Нормани е една од најдобрите женски уметници, која игра толку добро што изгледа дека ќе и падне задникот. Зошто таа да ја отвори вратата? Која е поентата? Најдобриот дел од песната е ритамот што ве тера да мешате со задникот – започна Карди.
  • Не станува збор за трка. Исто така, повторувам – имаповажни проблеми во светот – ова не е конкуренција помеѓу две жени – додаде таа.

Потоа таа одговори на прашањето зошто инфлуенсерката Кајли е во нејзиното видео:

  • Зошто ја кинкав Кајли во видеото? Таа многу убаво се однесуваше кон сестра ми и ќерка на роденденот на нејзината ќерка. Тревис и Сет се многу блиски пријатели, а Крис Џенер ми даде деловни совети и нејзиниот сопруг е многу близок со мојот.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris