Кејт Мидлтон има омилен ѓердан со три посебни букви кои го симболизираат ОВА

23 септември, 2020
katem

Војвотката носи три ѓердани околу вратот инспириранa од имињата на децата – Џорџ, Шарлот и Луис, а тоа е едноставен кружен дизајн кој изгледа минималистички и елегантно

Кејт Мидлтон носи три тенки ѓерданчиња околу вратот, на кои висат буквите C, G и L, првите букви од имињата на нејзините деца.

Ѓерданот е троен, декантиран и многу популарен сентиментален украс. Дизајнот е направен од злато, а трите приврзоци изгледаат хармонично и минималистички.

Кејт обожава класични детали, а меѓу другото, се држи до модниот протокол за облекување и е посветена на почитување на правилата за изгледот на членовите на кралското семејство.

Во лежерни прилики, таа носи панталони од одело и едноставни маици, но претежно во нејзината гардероба има фустани и лесни палта. Не се плаши од бојата, па затоа најмногу ја гледаме во пастели, но и конкретно во сина или зелена боја.