Кендал и Кајли ги редизајнираа старите костуми за Ноќта на вештерките – оргиналите го носеа кога биле мали

2 ноември, 2020
inst-1

Славните девојки биле инспирирани од сопствениот стајлинг што го носеле кога имале околу десет години, а покрај препознатливите креации на сирени, тие носеле и светкави перики.

Кендал и Кајли овие денови носеа ретро костими и се присетија на облеките што ги носеа уште како мали.

Тие беа инспирирани од морските сирени, а она што порано биле маици и фустани сега се градници и мини здолништа.

View this post on Instagram

This is amazing

A post shared by Kylie Jenner News (@kyliesnapchat) on

Девојките секогаш се подготвуваат посебно за Ноќта на вештерките, па се подготвуваат за тој ден со недели, за да ги почестат своите обожаватели со забавни комбинации.