Коди Симпсон ја потврди својата врска со моделот само 4 месеци по раскинувањето со Мајли Сајрус

30 декември, 2020
marloes-steven-cody-simpson-miley-cyrus-830x0

Мајката на познатиот музичар откри со кого се забавува нејзиниот син

Американецот Коди Симпсон (23) и моделот Марло Стивен конечно ја потврдија својата врска само четири месеци откако музичарот раскина со пејачката Мајли Сајрус (27).

Имено, за Божиќ беше потврдено дека Коди и Марло се во љубовна врска со тоа што неговата мајка објави фотографија на социјалната мрежа Instagram на која двајцата позираат прегрнати.

Мајката на Коди, Енџи Симпсон, објави серија фотографии на кои позира со семејството и пријателите за Божиќните празници, додека на последната фотографија нејзиниот син Коди ја прегрнува новата девојка и изгледаат многу среќни.

Коди позираше во црно одело, додека Марлоу позираше во фустан со светки, а насмевката не ѝ паѓаше од усните и изгледаат многу заљубени.

Фановите сега имаат поделено мислење заљубовниот триаголник, па додека повеќето фанови ја поддржуваат Мајли, и музичарите да се смират, другата половина вели дека Марло е многу подобра опција затоа што е „понормална“.

Да потсетиме, американската пејачка и текстописец Мајли Сајрус раскина со поранешното момче Коди Симпсон во август оваа година по помалку од една година врска.

Двојката се забавуваше од октомври минатата година откако Мајли се разведе од актерот Лиам Хемсворт (30) со кого беше во брак две години.

Во моментов не е позната причината за раскинувањето со Коди, но извори блиски до нив ја потврдија оваа информација пред медиумите кога се случи раскинувањето.

Мајли и Коди останаа пријатели, бидејќи Коди неодамна јавно ѝ честиташе на својата поранешна девојка за нови деловни успеси на социјалната мрежа Instagram, а тие беа многу добри пријатели пред врската од 2015 година, но не е познато како реагираше Мајли на фактот дека беше заменета многу брзо.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris