Кога СЕ ти оди од рака: Дуа Липа среќна и заљубена, со полна банкарска сметка

28 април, 2020
naslovna

Пејачката Дуа Липа минатата година заработи 31 милиони долари, а многу малку фали за да биде во друштво на првите 10 најплатени музичари во светот.

Британската поп-sвезда, која минатиот месец објави нов студиски албум „ Future Nostalgia“, изминатата година заработи двојно повеќе пари од претходната година, пренесува Дејли Меил. Дуа Липа веќе е во друштво на музичките ветерани  како Стинг, Мик Џегер и Елтон Џон. Само на банкарската сметка има над 22 милиони долари и нејзината вредност се проценува дека е многу поголема.

View this post on Instagram

orangina quarantina🍊

A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on

Пејачката, која е по потекло од Косово, во моментов е во врска со Анвар Хадид, брат на супермоделите Џиџи и Бела Хадид. Дуа Липа се појави на сцената тивко и стана една од најуспешните пејачи за многу кратко време.

Младший брат Джиджи и Беллы Хадид: что мы знаем про начинающего ...
Дуа Липа е во врска со Анвар Хадид | Zazabava.com