Кортни Кокс ги трогна сите со емотивна порака кон нејзиниот партнер: „Мојот живот се смени засекогаш“

26 септември, 2020
кортни

Sвездата на „Пријатели“, Кортни Кокс и сопругот Мек Дејд слават седум години љубов. Во знак на сеќавање на нивната врска, 56-годишната актерка објави емотивна посвета на својот сопруг на својот Инстаграм заедно со неколку фотографии од нивните заеднички моменти низ годините.
„Пред седум години имав прв состанок со овој неверојатен човек … и оттогаш мојот живот се смени засекогаш. Те сакам Ј “, напиша Кокс на својот Инстаграм профил под видеото со фотографии од нивните заеднички моменти, а меѓу некои може да се види и нејзината 16-годишна ќерка Коко, која ја има со нејзиниот поранешен сопруг, актерот Дејвид Аркет.

Кокс и пејачот на популарната група Сноу Патрол се свршија шест месеци откако започнаа да излегуваат, за да ја прекинат свршувачката кон крајот на 2015 година. Сепак, во април 2016 година, дуото повторно се обедини, што беше потврдено со бакнеж на лондонскиот аеродром Хитроу.

Благодарение на пандемијата на вирусот Ковид-19, која започна во март, парот беше разделен некое време, но тоа не ги спречи да го прослават роденденот на Мек Дејд во јули на далечина. „Поминаа 133 дена откако не бевме последни заедно. Ковид е заникаде. Среќен роденден Ј ’, изјави Кокс во виртуелна врска со нејзиниот партнер, чиј дел го објави на Инстаграм.

View this post on Instagram

Udderly photobombed #badpuns #suffolk

A post shared by Courteney Cox (@courteneycoxofficial) on

Во октомври 2018 година, Кокс рече дека се чувствува како таа и пејачката од Сноу патрол веќе да отпловиле во брачното пристаниште и дека во срцето е мажена жена. На новинарско прашање дали се во брак, Мекдејд еднаш рече дека имаат свадба секое утро кога ќе се погледнат.

View this post on Instagram

My one. Happy Valentine’s Day ♥️

A post shared by Courteney Cox (@courteneycoxofficial) on

„Моите мисли се секогаш со неа. Таа е моја најдобра пријателка и партнерка во сè. Кога пишувам песни за неа, тоа е само продолжение на тоа како се чувствувам за неа “, призна пејачката.