Криси и Џон уште првата ноќ завршија во кревет, знаеа дека еден ден ќе се венчаат

2 октомври, 2020
pjimage-8_hgEaPVD

Криси се породи двапати и отворено зборуваше за постпородолната депресија, но и за тоа како Џон ѝ помага во сè. По губењето на бебето, пријателите се надеваат дека ќе можат да го надминат овој период

Манекенката Криси Тајген (34) и музичарот Џон Леџенд (41) се познати како еден од најслатките славни парови. Тие имаат две деца, трето беше на пат и се пофалија со тоа во спотот на Џон за песната „Wild“, но овие денови манекенката објави дека го изгуби бебето.

Бидејќи знае како другите парови го поминуваат овој тежок период, сподели фотографии на кои држи бебе, а таа и сопругот Џон не можат да престанат да плачат. Имено, Криси беше примена во медицинскиот центар во Лос Анџелес на почетокот на неделава поради крварење кое траеше повеќе од еден месец во нејзината бременост.

– Не бевме во можност да го запреме крварењето и да му ја дадеме на бебето потребната течност, и покрај трансфузијата на крв. Едноставно не беше доволно. Никогаш не одлучуваме како да го наречеме детето додека не се роди, непосредно пред да ја напуштиме болницата. Но, поради некоја причина, го нарековме ова момче во мојот стомак Џек. Така, Џек ќе остане засекогаш. Џек се многу трудеше за да биде дел од нашето семејство и ќе биде засекогаш – напиша Криси.

Тие се запознаа кон крајот на 2006 година на снимање, снимајќи музички спот за песната на Џон, „Stereo“. Таа тогаш имала 20 години, а тој 28.

– Влегов во неговата гардероба да го запознаам, а тој ја пеглаше долната облека. Му реков: „Дали сам пеглаш?“, И тој ми рече: „Да, се разбира“ – раскажа Тајген за Cosmopolitan во 2014 година. Таа додаде дека тој ден биле заедно 12 часа на сетот. Откако цело време беше во долна облека, а тој во костум, таа отиде во хотелот да го поздрави, но таа вечер тие не се одделија еден од друг. Тие тогаш не одеа, но останаа во контакт.

– Постојано се допишувавме. Видов дека има смисла за хумор. Разговаравме и почнав да се чувствувам како да се за заљубувам во неа затоа што беше смешна и посветена на својата работа – рече Џон пред неколку години и продолжи:

– Почнавме да се дружиме почесто кога имав паузи од турнеи и настапи воопшто и сфативме дека сме навистина поврзани. Не бев нервозен поради тоа. Кога се чувствувате навистина поврзани со некого, почнувате да се возбудувате. Си реков ова може да биде одлично.

Тие секогаш со насмевка се сеќаваат на моментот кога раскинале половина час затоа што Џон бил под стрес за настапот и сметал дека не треба да биде во врска во тој момент. Веднаш ги изгладија сите расправии и уште повеќе се заљубија еден во друг.

Во 2007 година, тие заминаа на нивното прво заедничко патување во Италија, каде Теиган посака тој да биде нејзиниот сопруг и да има деца со него. Првиот заеднички настап на црвениот тепих беше за јубилејот, 50-то доделување на  наградите Grammy.

Во декември 2011 година, парот отишол на Малдивите, каде што Џон ја запросил. Изненадувањето речиси го уништи обезбедувањето на аеродромот, кога тргнаа да го прегледаат неговиот багаж.

– Криси стоеше веднаш до мене и си помислив: „О Боже“ … Суштината ја криев цело време и сега кога сакав да клекнам на Малдиви, сега ќе откријат дека имам прстен во кутија и ќе го уништат изненадувањето ќе треба да ја запросам на аеродромот – објасни Џон во 2013 година. На Малдивите, Џон организираше убава вечера украсена во духот на Божиќ.

– Немаше голем говор и мислам дека беше навистина слатко и пријатно да се погледне само во неговите очи – призна манекенката. Џон ја објави песната „All of Me“ во 2013 година и Криси веднаш знаеше дека е напишана за неа. Таа глумеше во тој спот, а при крај на видеото можете да видите снимка од нивната венчавка на езерото Комо во Италија, каде што заминаа на одмор за прв пат. Четири дена пред венчавката во Италија, тие се венчаа во Њу Јорк откако цел ден беа на модна ревија на позната марка.

По неколкумесечни обиди, во октомври 2015 година, Џон и Криси објавија дека го чекаат своето прво дете.

– Џон и јас сме пресреќни што можеме да ви кажеме дека сум бремена. Како што многумина од вас знаат, јас веќе некое време се обидувам да останам бремена. Не е лесно, но ние продолживме да се обидуваме затоа што сакавме да го имаме нашето прво дете што е можно поскоро за да може нашето семејство да расте. Пресреќни сме што ова конечно се случува. Ви благодариме за вашата љубов и добри желби. Се радувам на сите допири на мојот стомак – се пошегува таа. Луна Симоне (4) пристигна во април 2016 година, а оттогаш се бори со постпородилна депресија.

View this post on Instagram

hi my lulu!

A post shared by chrissy teigen (@chrissyteigen) on

– Имав сè што ми требаше за да бидам среќна. А сепак, поголемиот дел од времето бев тажна. И покрај сè низ што поминав по породувањето, ние сепак сакаме да ѝ дадеме на Луна можност да биде постара сестра, тоа не се смени – рече Криси и истакна дека Џон ѝ бил голема поддршка во сè. Токму Луна, во ноември 2017 година, на сите им објасни на симпатичното видео што нејзината мајка го објави на социјалните мрежи дека наскоро им пристигнува принова.

View this post on Instagram

it's john's!

A post shared by chrissy teigen (@chrissyteigen) on

Во мај 2018 година се роди момче по име Мајлс Теодор (2). Двете деца ги добија со помош на репродукција, а парот веднаш знаеше дека ќе има син дури и пред Криси да остане бремена, бидејќи сите ембриони беа машки.

„Одлучивме прво да имаме девојче, а потоа ќе дојде и момчето“, рече Тајген во 2016 година.

Во ноември 2018 година, Леџенд стана првиот Афроамериканец кој добил Emmy награда, Grammy, Оскар и Tonny за неговите уметнички дела.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum