Леброн го пофали Новак и му одговори: Подготвен си за еден на еден со мене!

21 јуни, 2020
lebron

Еден од најдобрите кошаркари во историјата, Леброн Џејмс, одговори на еден од најдобрите тенисери досега, Новак Џоковиќ и потврди дека е подготвен за 1 на 1.

Во саботата, Новак објави видео на кое се гледа како дрибла, а потоа и погоди од слободно фрлање без „коски“.

  • Подготвен ли сум за еден на еден ? – го праша Џоковиќ Леброн на социјалните мрежи и не чекаше долго за одговорот од супер ѕвездата на Лос Анџелес Лејкерс.
  • Ха, би рекол дека си! Убаво го погоди тојшут, пријателе! – напиша Џејмс на Твитер и ја пофали техниката на српскиот ас, кој искрено би можел да поработи на бризната при дриблинг.

Со оглед на тоа дека сезоната во НБА, како и сезоната на тенисот, беше прекината поради пандемијата на вирусот корона, не би било изненадувачки покрај тенискиот турнир Адрија Тур, да се организира и посебен наптревар, кој го спомена Џоковиќ.

Учесницит ена овој турнир исто така одигра и пријателски натпревар во кошарка во Загреб.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi