Легендарниот музичар e во неволја заради поранешната сопруга: Тој сака да ја истера од неговата вила!

13 октомври, 2020
61965025

Музичарот Фил Колинс планира да ја истера поранешната сопруга Оријана Севи од неговата замок во Мајами, откако таа повторно се омажи, пренесува ТМЗ.

69-годишниот Фил планира да покрене тужба против неговата поранешна сопруга, која одбива да ја напушти својата вила. Тој истакна дека Цеви ги сменила безбедносните лозинки низ целата куќа и дека тој веќе не можел ниту да влезе таму. Таа, наводно, се посрамотила и кон вработените, а на Колинс му се заканува откривање на срамни факти за неговиот приватен живот, ако му падне на памет да стори нешто за нејзиниот потег.

Фил Колинс и Осијана Севи се разведоа во 2008 година и заедно ги имаат синовите Никола (19) и Метју (15). Според извори блиски до поранешната двојка, Колинс платил дури 46 милиони долари по разводот на Оријана.

Пред два месеци Севи застана пред олтарот со Томас Бејтс во Лас Вегас, а таа му рече на Фил дека оттаму патувала за на работа. Колинс тогаш рече дека нема да добие друг денар од него, а откако нивната врска се влоши, тој сега планира да ја исфрли и од неговата вила.

Тој официјално ја замоли да и ги земе работите и да си замине, но таа одби. Единствено што му остана сега е судска постапка против неа. Двојката се венча во 1999 година и се во брак девет години. Во јануари 2016 година тие објавија дека се помириле и живееле во Мајами. Тие рекоа дека нивниот развод е голема грешка, и дека планираат да се оженат исто така. Сепак, тие не успеаја по втор пат, а пред неколку години раскинаа засекогаш.

Оријана и Фил се запознаа во 1994 година, додека тој беше на турнеја во Швајцарија, а таа тогаш имаше само 21 година.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum