Љубовен триаголник: Мајката на Меган застана помеѓу Чарлс и Камила?

10 септември, 2020
profimedia-0372289914


Добро е познато дека љубовната приказна на британскиот престолонаследник, 71-годишниот принц Чарлс и неговата сопруга Камила започна прилично неславно, при што принцот од Велс ја изневери тогашната предвремена сопруга, принцезата Дајана, со Камила. Сепак, „Нова идеја“ сега пишува дека може да заврши исто толку неславно затоа што 73-годишната стравува дека нејзиниот сопруг може да ја изневери ни помалку ни повеќе со мајката на нејзината снаа Меган Маркл.

Doria Ragland

Имено, како што изјави неименуван извор за споменатите медиуми, Камила се плаши дека може да и се врати она што и го стори на принцезата Дијана затоа што е свесна за тоа колку се блиски нејзиниот сопруг и 64-годишната инструкторка по јога Дорија Рагланд. ‘Чарлс има посебно место во своето срце за Дорија. Таа е убава, љубезна, но сепак прониклива жена и тој е импресиониран од нејзината улога како самохрана мајка и жена која има изградено кариера “, објасни изворот, додавајќи дека Камила го замолила Чарлс да престане да се дружи со мајката на Меган.

Doria Ragland


Камила го молеше да престане да зборува за Дорија. Таа дури го задеваше дека му се допаѓа, но сега е јасно дека нивната врска го надминува пријателството ’, заклучи изворот за споменатите медиуми. Инаку, принцот Чарлс и мајката на Меган Маркл најпрво беа снимани заедно на свадбата на нивните деца, а според некои медиуми, 64-годишната инструкторка по јога редовно разговара со британскиот престолонаследник за да открие вести од животот на нивниот внук Арчи.