Луксузна вила на Beverli Hills: Спектакуларниот дом на Meghan Markle и Prince Harry вреден 18 милиони долари

9 јуни, 2020
The Duke And Duchess Of Sussex Visit New Zealand - Day 4

Пред само две години светски настан беше кралската венчавка на којашто Prince Harry и Megan Markl се заколнаа на вечна љубов.

Две години подоцна тие се само Megan и Harry – пар од сосесдството, иако богаството кое го поседуваат и понатаму ги издвојува од обичните граѓани на Америка, кадешто неоданмна се преселија.

Палатата којашто вреди 18 милиони долари, сега за сега е само привремено живеалиште на поранешниот кралски пар. Сопственик е актерот Taylor Perry, кој својот дом им го отстапи на Harry, Meghan и малиот Archie.

Куќата има осум спални соби и дури дванаесет бањи, а се простира на неверојатни 2300 квадратни метри. Има поглед кон целиот град и поседува најсовремен сигурносен систем.

Ако на Harry нешто му недостига од Лондон, тоа е работата со војската во која служеше десет години. Тој споделил со своите пријатели дека не може да поверува колку се променил неговиот живот.