Мајли Сајрус го прозва директорот на MTV поради сексистички коментари!

13 септември, 2020
h_55021732-725x483

Поп-ѕвездата Мајли Сајрус за американските медиуми изјави дека се сретнала со сексистички коментари од директорот на МТВ, за време на нејзиниот настап на овогодинешните награди. „Ги замолив да ги исклучат прекрасните светла, затоа што тие светла никогаш не би се вклучиле ако некој маж настапи. Дури не станува збор за тоа, едноставно не ми беа потребни затоа што не го замислував мојот настап на тој начин. Директорот на МТВ тогаш ми рече дека ќе се однесува како мене “, изјави Мајли Сајрус во шоуто на Џо Роган Икспириенс и додаде:

Мајли Сајрус го дели домот со својата девојка - 24 Инфо


„Тогаш се изнервирав бидејќи нараквиците ми се заплеткаа во костумот и ми беше тешко да се движам, па сакав да го сторам тоа повторно, а директорот ми рече дека такво нешто нема да им се случи на мажите и дека ако сакам да се однесувам како маж, тогаш мора да го правам тоа цело време, не само кога тоа ми одговара “. Кир, сепак, имаше соодветен одговор. „Човек никогаш не би имал ваков перформанс затоа што не е должен да се соблече гол и да ја подигне гледаноста на вашата програма“, одговори таа тогаш.