Мајли Сајруз проговоре за сексуалниот живот со нејзиниот поранешен сопруг: „Колку ли само пати одглумев“!

19 септември, 2020
мајли


Врската помеѓу Мајли Сајрус и Лиам Хемсворт беше бурна, обележана со неколку раскинувања и помирувања, и конечно краток брак.

Сега, кога конечно заврши, се чини дека пејачката реши да извади валкани алишта од нивната врска на нејзиниот нов албум. Нејзиниот седми албум треба да се вика She Is Miley Cyrus, а според странските медиуми, на него ќе има неколку стихови кои зборуваат за нејзиниот поранешен сопруг.

Во песната Win Some, Lose Some Miley пее: „Не можам да сметам колку пати сум постапил, благодарам на Бога за мислите во мојата глава“. Целата строфа оди вака:

 „Последниот клинец беше внесен во ковчегот синоќа, Бог знае дека сме веќе мртви. Погледнете наназад, меморијата е прогонувана, не ми се верува дека го сторивме тоа повторно. Не можам да сметам колку пати сум постапила, благодарам на Бога за мислите во мојата глава “.


Во песната има и стихови: “Ме знаеш најдобро, но може да ме повредиш најлошо, драга моја. Не можам повеќе да глумам”. Сајрус и Хемсворт се во врска од 2009 година кога заедно го снимија филмот „Последна песна“. Тие се венчаа во декември 2018 година, а во август следната година објавија дека се разведуваат.

Во друга песна од албумот WTF Do I Know, таа зборуваше и за бракот. „Можеби свадбата беше само одвлекување на вниманието“ и „Сакаше извинување? Не од мене. Морав да те оставам во твојата мизерија. Кажи ми, душо, дали згрешив што заминав? И воопшто не ми недостигаш“, се текстот на таа песна.