Манекенката која сака „лоши момци“, но само ако се добри со неа

1 јуни, 2020
Untitled-1-Recovered
Скарлет Лифолд е млада, убава манекенка, која го прослави својот 22 роденден, а кариерата ја започна на само 14 години.

Таа сега е една од моделите која соработува со некои од најпрестижните светски брендови, а се здоби со популарност кога во 2014 година, пејачот Џастин Бибер ја сподели на Инстаграм.

View this post on Instagram

Cannes.🖤

A post shared by Scarlett Rose Leithold (@scarlett) on

Во една пригода, на прашањето какви момци сака, Скарлет истакна дека нејзиниот тип се „лоши момци“, но само оние кои се добри со неа.

Се чини дека Џастин никогаш не бил „лош“ доволно за да ја освои оваа убавица, која има повеќе од 2,5 милиони фанови само на Инстаграм.