Миа Калифа отвори профил на СТРАНИЦА ЗА ВОЗРАЗНИ!

22 септември, 2020
мијаааааааааааааааааа

Поранешната актерка во индустријата за забава за возрасни, Миа Калифа, стана најнова славна личност која се приклучи на платформата „Само за Фанови“.

Калифата, која сега коментира спортски настани, им ја соопшти веста на своите следбеници на Инстаграм.

Споделувајќи момент додека јаде суши, со лаптоп отворен во позадина на нејзината страница на оваа платформа, Миа напиша: „Имам работа со полно работно време… како сметководител“.

View this post on Instagram

Nature’s disco ball 🍃

A post shared by Mia K. (@miakhalifa) on

Таа наведува дека ќе објави содржина што не е од порнографска природа. Таа подоцна се заблагодари на страницата за поддршката, а нејзините обожаватели можат да ја следат содржината за 11,99 долари месечно.

„Конечно добивам доверба во тоа што сум и во одлуките што ги донесувам за себе, и ова е мојот начин да бидам своја надвор од границите на вообичаените социјални медиуми“, напиша Каилфа.

Таа додаде дека, и покрај тоа што нема да објавува содржина на која е гола, дека ќе се однесува како на својот Инстаграм на оваа платформа, само без дополнителни ограничувања наметнати од таа социјална мрежа.

„Сакам да ја вратам мојата моќ и да објавувам што сакам и затоа се чувствувам добро и навистина сум благодарна што сите ја поддржувате оваа луда авантура“, рече Калифа.