Му родила 9 деца на Мел Гипсон а е 35 години помлада од него! Како изгледа денес таа?

14 септември, 2020
мел

Холивудскиот актер и режисер Мел Гибсон (64) во април годинава помина една недела во болница поради потешкотии предизвикани од вирусот корона, но се чини дека целосно се опорави, бидејќи неодамна беше забележан како и помага на својата 35-годишна сопруга Розалинд за време на шопинг и носење намирници.

Двојката беше фотографирана во Малибу, а компанијата беше именувана и по нивниот симпатичен русокос син Ларс, нивното прво, но деветто дете на Мел! И едните и другите беа во екстремно лежерни изданија, и секако ги носеа задолжителните заштитни маски.


Гибсон, познат по неговиот незгоден карактер и проблеми со алкохолот, денес води многу тивок семеен живот, а го скроти убавата Розалинд Рос.

 Актерот се запозна со неговата сопруга во 2014 година, кога таа започна да работи за неговата продукциска куќа. Љубовта наскоро се разгоре, и покрај фактот дека таа е 35 години помлада од него, а Мел во неколку наврати истакна дека јазот во генерациите не е пречка за нив. Бидејќи ниту еден скандал никогаш не бил поврзан со нив, што не е случај со неговите претходни врски, веруваме дека работите меѓу нив навистина функционираат ..

Патем, Мел ја запозна Рос во многу незавиден период од неговиот живот – кога го изгуби имиџот на грижлив сопруг и татко, неговата популарност се намали, неговите проекти беа откажани, а тој ги третираше своите фрустрации со прекумерна употреба на алкохол и наркотични средства. Во една пригода тој призна дека започнал да пие кога имал само 13 години и дека му било сосема вообичаено да пие пет пива за појадок, а потоа и неколку чаши виски.

Токму поради неговата преданост на алкохолот, која траеше практично со децении, раскина неговиот брак со неговата прва сопруга Робин Мур, кој траеше 31 година, и со кого имаше седум деца – шест сина и една ќерка. Инаку, Гибсон мораше да искешира дури 425 милиони долари во 2011 година, кога официјално следеше разводот, кој траеше многу долго поради комплицираната поделба на имотот, што го направи овој развод најскап во историјата на Холивуд.

Сè беше комплицирано кога во 2009 година, во време кога тој сè уште не беше официјално разведен, медиумите дознаа за неговата страсна и бурна врска со руската пејачка и пијанистка Оксана Григориева. Само неколку месеци, двојката доби ќерка Луција, но раскинаа многу брзо после тоа, а крајот беше сè, само не убаво.

Откако ја завршија нивната врска, обвинувањата наврнаа од двете страни и се појавија снимки на кои тој признава дека ја тепал и изневерувал „затоа што таа го заслужила тоа“ и излегоа снимки од кои врескаше дека жали што дете со неа и колку е љубоморен на нејзиното поранешно момче.