Дуа Липа го објави спотот на најновиот сингл!

4 октомври, 2020
дуа липа

Пејачката Дуа Липа го издаде својот последен сингл „Левитирање“ од нејзиниот ремикс албум „Клуб Иднина Носталгија“.


Новиот сингл е всушност ремикс на оригиналната песна „Levitating“, а Дуа ја сними оваа песна со раперот ДаБејби.

Видеото беше премиерно прикажано во петок, на 2 октомври оваа година, а до денес собра нешто повеќе од три милиони прегледи.

Таа издаде нов ремикс албум на крајот на август оваа година, а споменатиот сингл веќе беше објавен во ремикс издание, кога Дуа соработуваше со Мадона и Гвен Стефани.