Џастин Бибер со Хуманитарен Концерт!

24 јуни, 2020
castin

26-годишната канадска поп ѕвезда во понеделникот на својот „Инстаграм“ го најави претстојниот концерт на “Global Citizen”.

Концертот, со глобална цел, се промовира под името: Обединети за нашата иднина! Концертот ќе се одржи на 27 јуни, каде водител ќе биде Двејн ‘The Rock’ Џонсон (48), а акцентот на кампањата е обезбедување третман за COVID-19, особено за сиромашните и маргинализираните заедници.

Тој ќе настапи со неговата последна песна во соработна со Кваво – “Intentions”.

Џастин на оваа листа се најде со голем број славни изведувачи како Шакира, Колдплеј, Ушер, Џенифер Хадсон, Мајли Сајрус и други.