Гага, Дуа Липа, Бијонсе. Кој ќе ја понесе наградата за песна на летото

30 јули, 2020
сдсдсдсдсд


Најновата песна „Рокстар“ на DaBaby и Roddy Rich е моментално на првото место, додека The Weeknd со својот мегахит „Заслепувачки светла“ се спушти на второто место, со што ги пренесоа Бијонсе и Меган д Сталион на третото место со песната „Savage“.

Бијонсе донира 6 милиони долари за организации што се занимаваат ...

Џек Харлоу, Тори Ленез и Лил Вејн се на четвртото, петтото и шесто место, додека поп хитот „Дожд врз мене“ на пејачката-текстописец Лејди Гага и пејачката Ариана Гранде е на седмото место на оваа листа. Bilboard направи официјално гласање на нивната веб-страница, но и преку социјалните мрежи. Комбинирајќи ја продажбата на песни, од музички платформи и гласови на публиката, секоја година тој го создава својот список на најголемите летни хитови што ги одбележаа месеците јуни, јули и август, како во САД, така и низ целиот свет. Некои од минатогодишните хитови беа „Роар“, песна на пејачката Кети Пери, „Лоша крв“, песна на Тејлор Свифт, „Фенси“, песна на раперот Иги Азилија, „Деспасито“, Деди Јанки и Џастин Бибер и др.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi