Холивудски ѕвезди кои ги започнаа своите кариери во порно филмови

9 јуни, 2020
kameron 2

За некои, патот до славата навистина е испрскан со трње. Многу холивудски sвезди требало да започнат со својата кариера, појавувајќи се во реклами или играјќи епизодни улоги во Б продукции, а некои мораа да прифатат работа во индустријата за порнографија.

Камерон Дијаз

Пред да стане позната со филмовите „Маска“ и „Има нешто за Марија“, Камерон Дијаз имаше прилично луд живот. Таа се појави во порно филм „Таа не е ангел“ што допринесе во јавноста во текот на 2004 година. Се одликува со актерка во кожен костум и има неколку садомазохистички сцени. Краткиот клип од Дијаз никогаш не беше дистрибуиран јавно, но беше прикажан како додаток на порно филмови, а актерката подоцна ги тужеше сите што се обидоа да го објават на порно-страниците

Силвестер Сталоне

Силвестер Сталоне доби точно 200 долари за појавување во порно филм во 1970 година. Актерот, кој стана познат по играњето на Роки и Рамбо, имаше само едно појавување во светот на филмови за возрасни, а многу набргу после тоа имаше среќа во Холивуд кога неговиот филм „Роки“ го освои Оскарот во 1977 година како најдобар филм, а тој беше номиниран за најдобар актер.

Џеки Чен

Чен неодамна наполни 66 години и е една од најголемите холивудски sвезди која се стекна со слава благодарение на неговите воени вештини. Но, пред да влезе на Запад и да започне да заработува сериозни пари, поради финансиски проблеми, тој мораше да се согласи да игра во порно филм. Вели дека не се срами од тоа, па открил дека на 21-годишна возраст снимал порно со една од најголемите порно sвезди од шеесеттите години.

Колин Фарел

Иако тој навистина не планираше да стане порно sезда, Колин Фарел го виде целиот свет во такво издание кога неговиот домашен филм, кој го снимаше со тогашната девојка која беше Плејбој зајачица, стигна до јавноста. Никол Нареин реши да заработи на видеото кога Фарел стана sвезда. Таа најде продуцентска компанија која го објави кратко 15-минутно видео во кое таа и популарниот актер имаат секс. Фарел поднесе тужба да го отстрани филмот од пазарот, но тој реагираше доцна затоа што сè стигна на Интернет, а нема бришење од таму …