НИЕДНА ЖЕНА ОВА ГО НЕМА ДОСТИГНАТО: Лејди Гага со ова влезе во историјата! (ФОТО)

23 ноември, 2020
лејди гага

Кој би рекол…

На доделувањето на Американските музички награди, поп-sвездата Лејди Гага влезе во историјата со тоа што стана првата жена што ја освоила наградата за најдобар EDM уметник.
Според странските медиуми, категоријата најдобар изведувач на EDM, или категоријата најдобар уметник по електронска музика, досега беше претежно резервирана за мажи.

Жените не само што не можеа да бидат номинирани во таа категорија, туку главните поени најмногу ги собираа диџеите, кои првенствено се занимаваа со електронска музика. Гага тоа го промени синоќа.

Нејзиниот последен албум „Chromatica“ има елементи на deep house и EDM, што ја направи компетентна да се натпреварува за наградата во оваа категорија.

Сепак, Лејди Гага не се појави синоќа на Американските музички награди.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi