Тажно! Почина актерот од серијата „Modern Family“!

17 мај, 2020
modern

Почина Комичарот Фред Вилард (86).

Веста ја потврди неговата ќерка Хоуп Мулбаргер за списанието People.

“Татко ми почина мирно синоќа на фантастична возраст од 86 година. Тој беше активен, тој продолжи да работи и да нè прави среќни до крајот. Ние многу го сакавме”, рече таа.

На помладите генерации тој им е познат од улогата во серијалот „Modern Family.

АктеркатаЏејми Ли Куртис се збогува со актерот преку социјалните медиуми.

Тага поради неговата смрт изрази и неговиот колега од „Modern Family“ Џеси Тајлер Фергусон.