Улогата која го прослави Бред Пит очајно ја посакуваше друг холивудски заводник

5 октомври, 2020
a2d2cca3-691e-4e4c-8cec-728018c0ef5a


Бред Пит денес е голема sвезда и жените ширум планетата лудуваат по него, но пред триесет години тој беше само на почетокот на својата кариера. Улогата што го прослави е улогата на крадецот Џ.Д. во филмот Телма и Луиз. Пит денес вели дека е благодарен за можноста, но дека е засрамен кога ќе се види себеси во тие сцени. Од друга страна, друг славен актер очајно ја посакуваше истата улога, а кога не ја доби, долго време беше лут поради тоа. Станува збор за Џорџ Клуни, кој во тоа време исто така не беше никаде близу sвездениот статус во кој ужива денес.

“Најдобро од сè, не сакав да го гледам филмот подолго време. Тогаш работев многу лоши работи на телевизија. Неколку пати бев на аудиција за овој филм, на крајот изборот се намали на мене и Бред и тој ја доби улогата. години после тоа, едноставно не можев да го гледам тој филм “, рече Клуни во една прилика, одговарајќи на прашања од обожавателите. Тој додаде дека сè уште смета дека улогата отишла во вистински раце. “Кога конечно го погледнав, знаев дека направија добар избор. Тој беше многу добар во таа улога и сигурно некако ќе ја за*бев”, призна тој.