На 73-годишна возраст, двократниот победник на Вимблдон се ожени по петти пат

11 јуни, 2020
фдсфдсфсд


Никогаш не е доцна да се бара среќа во љубовта. Пример за тоа даде двократниот победник на Вимблдон, Романецот Или Настасе, кој се ожени по петти пат на 73-годишна возраст, пишува The Sun. Новата избраничка на неговото срце е Јоана Симион, која е 30 години помлада од него. Младенците објавија фотографии од свадбата на социјалните медиуми, а на прв поглед се чини дека се среќно заљубени.

Двојката се венчала во неговото приватно одморалиште во градот Констанца во најблискиот круг на семејство и пријатели. „Не сакавме ништо посебно. По церемонијата во црквата отидовме да јадеме во ресторан. Беше едноставно и убаво, без рекламирање и помпезност. Тоа го сакаше мојата сопруга “, рече поранешниот тенисер.


Тие решија да се одлучат за брак по две години врска. Од претходните бракови, Настасе има четири ќерки и еден син. Тој ја освои една од најпрестижните светски тениски титули уште во 1970 и 1972 година, кога неговата нова сопруга не беше ни родена.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi