Нa Хари му e одзедена најважната титула во животот откако направи скандал со Меган! Вилијам ја доби таа титула, со што се испраќа значајна порака до Хари!

22 октомври, 2020
william-i-harry-660x450

Според entertaintimes.com, неодамнешното назначување на принцот Вилијам за нов генерален капетан на кралската морнарица испраќа важна, но потресна порака до принцот Хари. За време на интервјуто со Royal Beat, авторот на книгата „Битка на браќата“, која досега најдобро ги открива деталите за конфликтот од детството на Вилијам и Хари, Роберт Лејси, рече дека тоа ќе биде последица сега откако принцот Вилијам ја прифати улогата. Имено, принцот Хари секогаш ја сметаше својата кариера во британската кралска морнарица како најголемо животно достигнување за кое сонуваше како дете, а кога мораше да се откаже од улогата во тоа поради Меган, не криеше дека му е тешко.

Затоа, не е изненадувачки што Лејси тврди дека фактот дека Вилијам ја прифатил оваа нова титула е исто така симбол на последниот расцеп меѓу Хари и Вилијам. Ова исто така покажува дека за Хари нема враќање, односно дека неговото семејство повеќе не смета на него.

Пред да го напушти семејството, Хари секогаш гласно зборуваше за својата љубов кон војската и морнарицата, а всушност, дури и откако Хари и Меган го напуштија британското кралско семејство, тој формално сепак ја држеше титулата генерален капетан на кралската морнарица, откако се замеша во претседателските избори во САД, тој беше лишен од таа улога. Ова беше казната што ја претскажа кралицата Елизабет затоа што на членовите на британското кралско семејство им беше строго забрането да се мешаат во внатрешната политика на една држава. Имено, Хари не само што ги коментираше американските избори на социјалните мрежи, туку ги повика и американските граѓани да гласаат, а покрај тоа, како Меган, тој беше ангажиран од Американската демократска партија за да ги промовира нивните политички ставови.

Првично, кралицата Елизабет му остави отворено место на принцот Хари ако и кога реши да се врати во Велика Британија, но потоа изнервирана од однесувањето на Хари, таа му ја врачи на Вилијам титулата генерален капетан на британската кралска морнарица, што покажува дека семејството на Хари решило да раскине со него еднаш и засекогаш. .

Лејси исто така објаснува дека во спротивно титулите не се резервирани за никого во кралското семејство и дека идејата принцот Хари повторно да започне активно да служи во британската кралска морнарица ако тој одлучи да се врати дома е исклучок специјално дизајниран за него. Резервните членови во кралското семејство обично не добиваат официјални улоги. Но, назначувањето на принцот Хари за генерален капетан беше исклучок. Сега, откако му беше одземена улогата, ова е уште повеќе пораз за Хари “, објасни Лејси.

Исто така, треба да се каже дека иако принцот Хари важеше за „резервен“ член на семејството, му беше дозволено да служи во Авганистан, што исто така отсекогаш претставуваше голема чест, но беше и гордост, сепак, се чини дека ништо нема да биде од неговата воена кариера.

Понатаму, кралскиот историчар Теса Данлоп додава: Секако е срцепарателно за принцот Хари да ја изгуби почесната титула што сега му е дадена на Вилијам. На крајот на краиштата, ова е единственото нешто што може да го засени принцот Вилијам. ‘

Данкан Ларкомб, друг кралски историчар, се согласи со други експерти. Тој рече дека единственото нешто во кое принцот Хари може да се истакне е неговата воена кариера. Ларкомб исто така рече дека трупите го сакаат, како и офицерите, и верува дека принцот Хари ќе стори повеќе од сите за британската армија и дека ќе вложи дополнителни напори да им помогне на своите колеги во морнарицата и армијата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum