Најпрво сите се смееја, а потоа се загрижија: Ова го напиша синот на Ким Кардашијан за својата мајка

14 јуни, 2020
цџџ

Ѕвездата, Ким Кардашијан, ги натера сите да се смеат кога објави што доби од својот четиригодишен син Сент Вест на Денот на мајката.

Многумина беа воодушевени од гестот и кога го прочитаа она што се вели, не можеа да помогнат, освен да се смеат. Четиригодишниот син на Кардашијан и пиша нешто, но на многу необичен начин.

Тој напиша дека Ким е две години, на што реагираше и самата ѕвезда. Сепак, неговата следна изјава малку ги загрижи сите.

„Мајка ми сака …“,: „Да ме остави сам“. Неговата забелешка на почетокот изгледаше симпатична, а потоа некои коментираа дека Кардашијан „често ги игнорира децата“.

Имено, на социјалните мрежи кружат видеа од кои Ким се облекува и шминка, а се крие во тоалетот од нејзината ќерка. Видеото предизвика спротивни реакции, од фактот дека „малата Норт Вест е напорна “, до фактот дека „тие се слатки“ …

Да потсетиме, Ким и Канје се во брак од 2014 година и имаат четири деца, ќерка Норт Вест (6), син Сент (4), ќерка Чикаго (2) и син Псалм (1).

Првите двајца наследници се родија, додека за Чикаго и Псалм, старлетата и раперот се со помош на сурогат мајка за која тие платија.