Најтешката љубовна лекција што ја научи Џенифер Лопез! Таа лекција ја спаси од лошите врски!

17 декември, 2020
jeni

Џенифер Лопез и Алекс Родригез се среќно верени, но скоро никој не знае дека Алекс фрли око на Џенифер во почетокот на кариерата. Еднаш во едно интервју го прашаа кој сака, а тој со насмевка одговори: ‘Џенифер Лопез, дали можеш да договориш состанок со неа?’

Сепак, Џенифер мораше да помине низ многу вљубувања пред судбината да ја обедини со Алекс, а особено ја уништи разводот со пејачот Марк Ентони со кого ги дели близнаците Макс и Ема затоа што беше убедена дека конечно тоа е тоа.

Долго време се уверуваше дека бракот ќе трае и покрај проблемите, а ја криеше и вистината од јавноста. „Понекогаш работите зад завесата се сосема различни, но тоа е шоу“, објасни актерката и пејачката во едно интервју.

Но, додека Марк беше многу затворен за нивниот развод, Џенифер секогаш зборуваше отворено за тоа. Таа објасни дека едноставно дошла до точка на пукање.

Непријатни мисли почнаа да ја прогонуваат и таа стана страшно вознемирена. Се чувствуваше како да умира и како нејзиниот живот да е неуспешен. Но, тогаш сфати дека колку и да се трудат, некои врски едноставно не помагаат. Додуша, таа секогаш се плашеше од осаменост и затоа и беше тешко меѓу другото да се разведе, но сфати дека мора да го стори тоа.

И навистина, неколку години подоцна дојде Алекс кој исто така има две деца од претходниот брак, а Џени го воодушеви Алекс сакајќи заедништво и сакаше да изгради нешто со некого.