Најубавата српска манекенка и фудбалер од Реал го добија своето прво дете!

9 септември, 2020
дете

Еден од најпознатите српски парови, 22-годишниот фудбалер Лука Јовиќ и осум години постарата манекенката Софија Милошевиќ денес станаа родители на нивниот мал син, а среќниот татко веднаш ја објави првата фотографија со Софија и бебето од болницата на Инстаграм.

Според српските медиуми, Софија се породила во болница во Мадрид, каде Лука игра за Реал Мадрид.

Да се потсетиме, Софија и Лука се свршија пред две недели на италијанскиот остров Капри, а наводно фудбалерот успеал да спаси изненадување до самиот крај, што го направи многу нервозен. ‘По ручекот, тие се упатија кон јахтата, каде Лука го замоли капетанот да не оди далеку од брегот, туку да го помине попладнето покрај бреговите на ова романтично место.

Во тој момент, Софија излезе на палубата за да оствари телефонски повик и во ниту еден момент не можеше да има поим што ќе се случи во следните неколку минути “, изјави неодамна за Глоси извор близок до парот. Солзите веднаш дојдоа до очите на Софија. Иако тоа беше вистински интимен момент за овој пар, наскоро им се придружи и пријателот на Лука, кој наводно ќе биде кум на венчавката.

View this post on Instagram

Us 👨‍👩‍👦💙👶🏼

A post shared by SOFIA (@sofijamilo) on

‘После тоа, тие отидоа на вечера во најпрестижниот ресторан. Лука го купи прстенот вреден неколку илјади евра во Мадрид, неколку дена пред да замине. Свадбата е планирана само по раѓањето, односно кога се исполнети условите за да се одржи венчавката.

Очигледно, двојката ќе направи голема свадба само на пролет 2021 година во Белград “, открил изворот деталите.

 Инаку, младиот фудбалер од претходната врска со својата девојка Анжела го има синот Давид, кој на почетокот на годината го прослави својот прв роденден.