Најубавата жена на светот сепак не е совршена

22 мај, 2020
kahxexny-169.png

Манекенката Бела Хадид важи за една од најуспешните и најплатените во нејзината работа, а прогласена е и за најубава жена на светот. Меѓутоа Бела решила да покаже дека никој не е совршен и покрај 30 милиони фанови на Instagram со кои го сподели својот несовршен изглед на една фотографија.

Таа се фотографирала со минијатурно бикини притоа не користејчки разни филтери па јасно се гледа дека нејзиниот стом не е совршено рамен но и дека има стрии. Сепак таа ги одушеви своите фанови па за помалку од 12 часа собра милион лајкови.