Наоми Кембел откри што носи за време на тренинзите: Вели дека е одлично за самодовербата

31 мај, 2020
Untitled-1-Recovered

Наоми Кембел користи убавина за да го крене сопствениот дух за време на пандемија на коронавирус.

Легендарната манекенка, покрај тоа што користи неверојатни мерки за заштита, од целосен заштитен костум до витамини, ја користи и козметика за подобрување на нејзиното расположение.

„Носам кармин за усни секој ден. Ова ме прави да се чувствувам добро, а јас го носам дури и за време на тренинг што е добро за самодоверба. Сите ние треба да се свртиме кон сè што прави да се чувствуваме подобро во овие моменти. Позитивноста, ентузијазмот и во тешки времиња “, рече Кембел.

Моделот се фокусира на нега на кожата и е внимателна да не користи премногу тешки производи.
„Носев многу повеќе шминка кога бев помлада и тоа го гледам од фотографиите. Мислев дека е подобро ако ставам повеќе шминка, и колку сум постара, толку посигурена сум дека „помалку е повеќе“ и дека е подобро и за мојата кожа “, заклучува моделот.