Не е лесно да ги тргнeте очите од нејзиното тело!Александра Амброзио со нови фотографии на плажа!

8 октомври, 2020
118641955_1052665545174751_6482658557029588873_n

Алесандра Амбросио го претстави најновиот модел од својата колекција бикини и воедно покажа завидна фигура.

Деновиве повторно се зголеми температурата на воздухот во Јужна Калифорнија, кој пензионираниот ангел на Викторија Сикрет Алесандра Амбросио одеше на плажа, која е нејзината омилена локација, а исто така дополнително го загреваше денот за сите што се гледаа.

View this post on Instagram

‘The ocean calms my restless soul’ ✨🌊✨

A post shared by Alessandra Ambrosio (@alessandraambrosio) on

Алесандра уште еднаш се пофали со своето извајано тело додека играше одбојка на плажа со пријателите во Санта Моника. Сите погледи беа свртени кон телото на долгогодишната манекенка од која навистина не е лесно да се тргнат погледите, особено што таа скока наоколу во минијатурно бикини.

Таа им покажа колку многу се забавува на своите следбеници на Инстаграм, чиј број надмина повеќе од 10 милиони луѓе. Покрај тоа, таа уште еднаш потврди дека е најдобра реклама за себе, односно при претставувањето на најновиот модел на биники од сопствената колекција на ГАЛ Флорип.