„Не смеам да тагувам“: Кајли Миног надмина злобна болест, но една голема желба не и се оствари!

5 декември, 2020
рак

Иако не може да се каже дека Кајли Миног не беше баш популарна, особено во 2000-тите кога ја објави песната „Can’t Get You Out Of My Head“ која се емитуваше скоро секој ден на МТВ, многу нејзини обожаватели сепак мислат дека таа пропадна.

Имено, Миног е подолго време во центарот на вниманието, најмногу поради својот изглед. Менаџерите и издавачките куќи немаа проблем да ја промовираат како секси Венера. Кога се врати на поп музиката во 2000 година и го издаде синглот „Spinning Around“, медиумите не престанаа да пишуваат за нејзиниот задник во минијатурни златни шорцеви.

Но, изгледот и пеењето не се единствените таленти на оваа легендарна пејачка. Кариерата ја започнала како дете, а за прв пат била забележана во популарната сапуница „Соседи“, што се прикажуваше во Австралија и Велика Британија од 1986 до 1988 година. Веднаш штом заврши снимањето на серијата, Кајли реши да и се посвети на музиката. Првиот албум што го сними излезе под едноставниот наслов „Кајли“.

За жал, една година подоцна започна лошата вест. Пејачката пронашла грутка на градите, но лекарите ја увериле дека сè е во ред. Таа имаше само 36 години и дотогаш немаше поголеми здравствени проблеми. Сепак, таа побара второ мислење и дијагнозата за рак на дојка беше потврдена.

“Се сеќавам дека ја дознав дијагнозата, но никој досега не знаеше за тоа во светот. Разговарав со мојот брат и тогашното момче во лекарската канцеларија. Сите бевме во неверување и решивме да одиме на кафе. Келнерот не поздрави со типично:” Еј, како си денес? ‘. Сите некако му одговоривме дека сме добро и му се заблагодаривме за прашањето како да сме роботи.”, рече Кајли во неодамнешното интервју.

Дијагнозата била проследена со хируршка интервенција, а подоцна и со хемотерапија. Во февруари 2006 година, таа објави победа над сериозно заболување. Целата ситуација целосно ги смени нејзините погледи за животот. “Тоа е голема промена. Пред и потоа”, рече Миног, додавајќи: “Сега, со оглед на состојбата со корона вирусот во светот, многумина велат дека ова е “новото нормално”, но мислам дека откако ќе успеете да го победите ракот или некоја друга болест што може да го промени твојот живот, само треба да се прилагодиш. Животот е низа предизвици и мора да се стремиш да доживееш што е можно повеќе добри работи. Во моментов навистина чувствувам дека животот се состои од моменти и има многу моменти кои се добри и треба да ги славиме, бидејќи ќе доживеете и добро и лошо “.

Една од најлошите работи што и се случиле, тврди таа, е последица од рак толку млад, а тоа е дека не може да има деца. Кајли сега има 52 години, а до дијагностицирањето немаше деца.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi