Нејзиниот задник вреди 27 милиони долари – тоа не е единствениот дел од телото кој таа го осигурала!

22 јули, 2020
j lo ass

Џенифер Лопез се проби во доцните 90-ти како актерка и пејачка и стана првата латиноамериканка која заработи повеќе од еден милион долари со филмска улога.

Пејачката Џеј Ло изгледа подобро од кога било, па тешко е да се поверува дека ќе го прослави својот 51 роденден на 24 јули.

Џенифер, која исто така се занимава со глума, е посветена на вежбање и често споделува фотографии од теретана, а понекогаш и се придружува и нејзиниот свршеник, пензионираниот бејзбол играч Алекс Родригез (44). Двојката ужива во нивната врска и се чини дека пејачката и е одлично и на приватно и на деловно ниво, и не и пречи што мораше да ја одложи свадбата поради корона вирусот.

Патем, Лопез е исто така одлична танчерка, и токму со тоа таа се проби во шоу бизнисот.Таа се појави во 1991 година во шоуто „In Living Colour“, во кое ги покажа своите танцувачки вештини. Џенифер одлучи да продолжи со актерска кариера, во 1997 година ја доби главната улога во филмот „Selena“,  за што доби номинација за Златен глобус.

View this post on Instagram

Baby hairs and moñitos ✨✨

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on

Лопез стана и првата актерка од Латинска Америка која заработи повеќе од милион долари на филм. После тоа, таа играше улоги во „Анаконда“ и „Далеку од очите“. По филмските успеси, таа и се посвети на музиката, па во 1999 година го издаде својот деби албум „On The 6“, што беше поттик за латиноамериканското движење во американска музика.

Како што растеше нејзината музичка популарност, Џенифер ја сними романтичната комедија „Свадба од ведро небо“. Таа стана првата жена што имаше албум кој беше на врвот на музичките топ листи и филм што постигна успех во театрите.

Иако сега е успешна и нејзините средства се проценуваат на 400 милиони долари, Џенифер немаше лесен пат до успехот. Поради кариерата како танчер, таа се откажа од колеџ и се расправаше со нејзината мајка. „Спиев во плакарот во студиото за танцување. Сакав кариера како танчерка и всушност бев бездомник “, рече таа еднаш. Лопез ги објави своите мемоари „Вистинска уљбов“ во 2012 година, во кои откри дека успешно го завршила триатлонот во 2008 година. “Знаете, никогаш порано не сум сторила вакво нешто. Трчав 10 милји кога имав 12 години, но никогаш не направив ништо за тоа. Утрото на трката кога стоев опкружена со илјадници папараци и се подготвував да скокам во морето, сфатив дека не е беше најдобрата идеја “, истакна Џенифер.

Пејачката привлекува внимание со својот изглед, а магазинот „People“ ја прогласи за најубава жена на светот. Покрај тоа, таа е единствената жена која беше трипати прва на списокот на 100 најсекси припадници на поубавиот пол создаден од магазинот ФХМ.

Џенифер не се срами да ги признае своите недостатоци, па затоа еднаш рече колку е тешко за неа да остане во чекор со технолошките промени. Имено, таа рече дека има недостаток на знаење за компјутерите и дека не сака да користи Интернет.

Пејачката е разведена три пати, прво со актерот Ојани Но (46) по само една година. По него, во 2001 година, таа се омажи за друг актер, Крис Јуд (50), и тие се разведоа две години подоцна. Нејзиниот последен, трет брак беше со музичарот Марко Ентони (51) и траеше 10 години. Поранешните сопружници имаат и близнаци Максимилијан и Ема (12).

И покрај неуспешните бракови, Џенифер признава дека сака да чита книги за врски, а очигледно тоа и помогнало, бидејќи нејзината последна врска се одвива во добра насока уште од 2017 година.

Интересен е факт за Лопез е еден нејзин деловен потфат. Имено, таа направи повеќе од 20 парфеми од 2018 година. Покрај тоа што е успешна на повеќе деловни полиња, пејачката се погрижи да ги обезбеди и најскапоцените делови од своето тело. Имено, таа ги осигура задникот за 27 милиони долари, а и своите нозе скапо ги наплаќа. Џенифер бара милион долари за секоја минута појавување во реклама.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi